ekoi - gruntowe pompy ciepła thermia

Gruntowe Pompy Ciepła Thermia - Śląsk i Małopolska

Zastanawiając się jakie rozwiązanie zastosować do ogrzewania naszego przyszłego, wymarzonego domu na pewno zetknęli się Państwo z tematem pomp ciepła. Jest to jedne z najekonomiczniejszych sposobów ogrzewania naszych domów. Główną zaletą korzystania z tego typu instalacji ogrzewania jest fakt, iż pompa ciepła jest ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Pompa ciepła korzysta z wody, jako medium przekazywanego ciepła do ogrzewania podłogowego lub kaloryferów. temperatura do ogrzewania podłogowego to 30-35°C dla ogrzewania podłogowego i 45-55°C dla kaloryferów. Pompa ciepła to system, który można montować w nowopowstałych budynkach, jak również w starym budownictwie, w dotychczasowych instalacjach.

Główną zaletą systemu ogrzewania pompą ciepła jest fakt, iż latem może ona działać jak klimatyzator, poprzez odwrócenie procesu. Wbudowany w pompie ciepła kontroler koordynuje i kontroluje system grzewczy w pompie, raz ustawione preferencje zostają zapisane i nie musisz ich zmieniać. Jeśli jednak będziesz chciał to zrobić wystarczy wcisnąć jeden przycisk.Pompa ciepła iTec to jedna z najcichszych pomp ciepła.

Pod względem akustycznym na rynku nie ma porównywalnie cichych pomp ciepła. Instalując pompę ciepła iTec nie musimy przejmować się poziomem hałasu u sąsiadów. Zaletą pompy ciepła jest fakt, iż zajmuje o wiele mniej miejsca, niż piece i bojlery. Wybierając pompę ciepła zastanówmy się nad faktycznym poborem energii.

Pompy ciepla Thermia działają do -20 stopni Celsjusza co na nasz polski klimat jest zupełnie wystarczającą temperaturą. Wydatek przy zakupie pompy ciepła szybko spłaca się w eksploatacji, Niskie koszty zakupu instalacji grzewczej bardzo często wiążą się z wysokimi kosztami późniejszej eksploatacji. Warto również wziąć pod uwagę, że system z zainstalowaną pompą ciepła podnosi wartość domu.

Jednym z najważniejszych kryteriów zakupu pompy ciepła jest zwrócenie uwagi na zakup sprzętu dobrej marki, jak również zatrudnienie profesjonalnych instalatorów.

gruntowa pompa ciepła śląsk

ZALETY GRUNTOWEJ POMPY CIEPŁA THERMIA

Najwyższej jakości urządzenia, montowane od 1973r.

Wysoka wydajność

Pompy ciepła Thermia notują jedne z największych na rynku dostępnych wskaźników COP / SCOP. Nowatorskie, unikalne rozwiązania technologiczne, osiągane dzięki systematycznym testom przeprowadzanym w jednym z największych laboratorium testowych w Europie gwarantują również rozwój i niezawodność pomp ciepła Thermia.

Baza zadowolonych klientów

Wielu zadowolonych klientów z całego świata, pompy ciepła Thermia były montowane już w Polsce w latach 90tych. Klienci cenią niezawodność i wysoką wydajność za rozsądną cenę.

Światowy producent

Thermia to marka światowa dostępna we wielu krajach europejskich i nie tylko. Pompy gruntowe Thermia są dostępne między innymi w takich krajach jak: - Austria, Belgia, Dania, Portugalia, Francja, Włochy, Niemcy, Słowenia, Szwajcaria, Irlandia, Hiszpania, Finlandia, Norwegia, Lukcemburg, Węgry, Cypr, Chorwacja.

Jedyny przedstawiciel w Polsce

Jesteśmy jedynym autoryzowanym dystrybutorem, oficjalny przedstawiciel pomp ciepła Thermia z Polski. Posiadamy magazyn z pompami ciepła jak również częściami zamiennymi.

Bezpieczna inwestycja

Decydując się na zakup i montaż pompy ciepła Thermia nie musisz obawiać się nieprawidłowego działania, awarii, słabej jakości komponentów. Zakup wysokiej klasy pompy ciepła Thermia to inwestycja w przyszłość. Ekologiczny i ekonomiczny sposób ogrzewania i chłodzenia naszych wymarzonych domów.

Oszczędność

Gruntowe pompy pozwalają na zredykowanie poboru energii od 50 do nawet 80%. Najefektywniejszą wydajność mają przy ogrzewaniu niskotemperaturowym. Najczęsciej stosuje się ogrzewanie podłogowe.

Modele gruntowych pomp ciepła

Oferujemy modele w systemie On-Off, inverterowe oraz o mocy przemysłowej.

gruntowa pompa ciepła
Thermia Diplomat Optimum

Thermia Diplomat Optimum to wysokiej jakości i bardzo wydajna gruntowa pompa ciepła. W pompie ciepła zostały zastosowane unikalne, nowatorskie, najwyższej klasy rozwiązanie technologiczne, dlatego też pompa pozwala osiągnąć bardzo wysoką wydajność. Imponujący wynik wydajności okresowej COP 4.34 (Diplomat Optimum 8 przy B0/W35 według EN14511), Thermia Diplomat Optimum pozwala na zredukowanie poboru energii nawet do 75%.

Wskaźnik COP to jeden z najważniejszych wskaźników w pompie ciepła, mierzy on jej wydajność. Wskazuje współczynnik wyprodukowanej energii względem pobranej. Im wyższy wskaźnik tym większa wydajność pompy ciepła. Wydajność pompy ciepła to główna zaleta. Firma Thermia stawia na te współczynnik w swoim systematycznym rozwoju.

System TWS ( Tap Water Stratification) to opatentowane przez Thermie technologia zapewniająca bardzo szybkie ogrzewanie wody użytkowej. Dostarcza o 15% więcej gorącej wody w zdecydowanie krótszym czasie niż tradycyjne rozwiązania i w wyższej temperaturze. W zbiorniku wodnym wyposażonym w technologię TWS, gorąca woda jest prowadzona przez cewki umieszczone wewnątrz zbiornika co sprawia że woda podgrzewana jest szybciej i w większych ilościach. Thermia dzięki zastosowaniu technologii TWS ponad dwukrotnie zmniejszyła czas pełnego nagrzania zbiornika z 50 min ( dla standardowego bojlera) do ok 21 min.

gruntowa pompa ciepła
Thermia Diplomat Inverter

Thermia Diplomat Inverter to inwerterowa gruntowa pompa ciepła. Moduluje swoją moc w zależności od zapotrzebowania budynku na moc. W pompie zastosowano nowatorskie i unikalne rozwiązania technologiczne, pozwala ona osiągnąć bardzo wysoką wydajność. Niesamowicie wysoki wynik wydajności okresowej SCOP 5,6 (Inverter M przy 35°C ogrzewaniu podłogowym, według EN14825), Diplomat Inverter pozwala na zredukowanie poboru energii nawet do 80%.

Wskaźnik SCOP to jeden z najważniejszych współczynników pompy ciepła, mierzy on wydajność pompy ciepła w przeciągu całego roku, wliczając w to i ciepłe i zimne okresy. To najbardziej miarodajny wskaźnik określający wydajność pompy ciepła. Wskazuje on współczynnik wyprodukowanej energii względem pobranej. Im wyższy wskaźnik tym większa wydajność pompy ciepła. Thermia Diplomat Inwerter generuje jeden z największych wskaźników SCOP ze wszystkich pomp ciepła dostępnych na rynku.

gruntowa pompa ciepła
Thermia Mega

Gruntowa przemysłowa pompa ciepła Thermia Mega jest idealnym rozwiązaniem dla każdego typu przestrzeni biurowych i przemysłowych gdzie wymagania co do wydajności, ekonomiczności i funkcjonalności są najwyższe. Imponujący wynik wydajności okresowej SCOP 5.3 (Mega XL przy B0/W35, według EN14825), Thermia Mega pozwala na zredukowanie poboru energii nawet do 80%.

Thermia Mega jest dostępna w rozmiarach 11-44 kW, 14-59 kW i 21-88 kW. Istnieje również możliwość łączenia kaskadowego nawet 16 urządzeń, osiągając w ten sposób do 1400 kW. Tak ustawione pompy uruchamiają się jedna po drugiej zależnie od aktualnych potrzeb, minimalizując w ten sposób zużycie energii. Dzięki unikalnej technologii ESC (Energy Source Control), możliwości grzewcze są dostosowywane do dostępnych źródeł energii (źródeł gruntowych bądź powietrznych). Zainstalowana pompa ciepła Thermia Mega zwraca się w bardzo krótkim czasie ze względu na spore oszczędności zarówno na ogrzewaniu jak i chłodzeniu. Dzięki szerokiej gamie akcesoriów, pompa Mega może również ogrzewać basen, pracować z panelami słonecznymi jak i innymi źródłami ciepła.

Zobacz nasze realizacje:

Gruntowe pompy ciepła Śląsk i Małopolska

Sprzedajemy i montujemy gruntowe pompy na Śląsku i Małopolsce, głównie w miastach:
Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Tarnowskie Góry, Będzin, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Zawiercie, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Myszków, Żywiec, Czerwionka-Leszczyny, Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne, Rydułtowy, Orzesze, Bieruń, Pyskowice, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Skoczów, Pszów, Kłobuck, Wisła, Blachownia, Wojkowice, Poręba, Imielin, Kalety, Miasteczko Śląskie, Sławków, Łazy, Koniecpol, Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska, Żarki, Krzepice, Woźniki, Ogrodzieniec, Szczekociny, Strumień, Toszek, Wilamowice, Koziegłowy, Krzanowice, Pilica, Sośnicowice, Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebinia, Wadowice, Kęty, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Krynica-Zdrój, Niepołomice, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Chełmek, Stary Sącz, Wolbrom, Mszana Dolna, Tuchów, Sułkowice, Szczawnica, Dobczyce, Proszowice, Grybów, Maków Podhalański, Piwniczna-Zdrój, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska, Słomniki, Żabno, Zator, Kędzierzyn-Koźle, Chełm Śląski.

fotowoltaika śląsk

Wykonujemy kompleksowo instalacje pomp ciepła i fotowoltaiki w całej Polsce, w szczególności na Śląsku i Małopolsce.


Zapraszamy na konsultacje do siedziby naszej firmy w celu wyjaśnienia wszystkich pytań.
Dopłaty do źródeł energii
dofinansowanie na pompę ciepła

Sprawdź aktualne dofinansowanie w swoim mieście / gminie na ekologiczne źródła energii.

dofinansowanie na pompę ciepła

Sprawdź dofinansowanie z funduszy Uni Europejskiej dla firm i przedsiębiorstw.