Program: „Zakup i montaż urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii w Czerwionce-Leszczynach” - wartość projektu to 23 016 107,50 zł

Wysokość dotacji - do 100% kosztów kwalifikowanych.
Dodatkowy nabór zostanie ogłoszony w czerwcu 2020r. - zadzwoń i zapisz się a my niezwłocznie Cię o tym poinformujemy.

DOTACJE W PROGRAMIE:
- Instalacje fotowoltaiczne - 461 szt. - do 5.500,00 zł netto za 1 kW.
- Kolektory słoneczne - 46 szt. - do 14.000,00 zł netto.
- Pompy ciepła do c.w.u. - 97 szt. - do 9.000,00 zł netto.
- Pompy ciepła do c.w.u. i c.o. - 161 szt. - do 40.000,00 zł netto.

CO WARTO WIEDZIEC?

1.Podatek VAT stanowi koszt niekwalifikowany.
2. Uczestnik projektu to osoba fizyczna będąca właścicielem/współwłaścicielem nieruchomości położonej na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
3. Realizacja projektu - 2021r.

AKTUALIZACJA

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny informuje, że z dniem 25 maja 2020 roku została rozwiązana umowa nr ZP.272.7.2019 z 23 października 2019r. na świadczenie usług polegających na sprawowaniu kompleksowego nadzoru inwestorskiego branży sanitarnej w ramach projektu „Zakup i montaż urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii w Czerwionce-Leszczynach”.

Proszę o zaniechanie jakichkolwiek działań związanych z montażem pomp ciepła oraz instalacji solarnych do momentu wyłonienia nowego wykonawcy ww. zadania.

Nowy wykonawca zostanie wybrany w drodze procedury przetargowej. Po wyłonieniu nowego inspektora Gmina powiadomi o tym fakcie Grantobiorców.

Więcej informacji oraz wszystkie dokumenty do pobrania znajdują się na stronie na stronie: https://www.czerwionka-leszczyny.pl/sprawy-mieszkancow/odnawialne-zrodla-energii-granty

Ponad 800+ klientów

Poniżej przykładowe komentarze.

Instalacja systemu fotowoltaicznego przebiegła bardzo sprawnie i szybko, nie spowodowała żadnych problemów dla użytkowników domu. Dokładna analiza, projekt i wykonanie. System działa od roku czasu. Firmę EKOI tworzą ludzie pełni pasji. Mogę potwierdzić sumienność pracujących tam osób.
Polecam firmę. Pan Mateusz doradził przez telefon. Po 3 tygodniach od pierwszego kontaktu miałem już instalacje na dachu, a teraz czekam już na podpięcie do Tauronu
Profesjonaliści w każdym calu. Doradzili i wykonali montaż paneli fotowoltaicznych. Faktycznie panele są wysokiej wydajności. Dziękuje za zaangażowanie w swoją pracę.