Odnawialne Źródeła Energii Bytom


Szukasz informacji na temat dofinansowania w Twojej okolicy?

Zadzwoń już teraz i uzyskaj niezbędne informacje. Gdy tylko pojawią się możliwości zdobycia potrzebnego dofinansowania, skontaktujemy się z Tobą.

+502 140 104

POMPA CIEPŁA BYTOM

Pompy ciepła to ekologiczne, nowoczesne urządzenia wpływające na zmniejszenie kosztów użytkowania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych. Urządzenia te za pomocą przemian fizycznych takich jak: parowanie, skraplanie czy też rozprężanie zapewniają nam ogrzewanie wody i budynku lub nawet chłodzenie wnętrza. Co prawda decyzja o instalacji pompy to niemałe koszta, jednak należy mieć na uwadzę, że uzyskane oszczędności na przełomie kilku lat gwarantują zwrot inwestycji. Dodatkowo należy pamiętać o dofinansowaniach, przez które nasz wkład własny jest niższy.

pompy ciepła ekoi bytom

Montaż pompy krok po kroku.

Po wstępnej rozmowie i ustaleniach z klientem możemy przechodzić do prac na terenie danej posesji. Pierwszym krokiem wykonywanym przez naszą firmę jest oczywiście badanie geologiczne terenu niezbędne do wykonania potrzebnych do instalacji odwiertów. Posiadając gotowy plan przechodzimy do omówienia go z klientem, aby następnie podpisać umowę. Prace montażowe rozpoczynamy we wcześniej ustalonym terminie. Prace nad montażem rozpoczynają się wraz z wykonaniem odpowiednich odwiertów, do których zapuszczamy sondy. Ważnym krokiem jest sprawdzenie szczelności tak, aby nie doszło do niechcianych awarii. Kolejnym krokiem jest przeciągnięcie niezbędnych kabli do kotłowni gdzie w międzyczasie montowania jest nasza pompa ciepła. Finalną operacją jest pierwsze uruchomienie pompy wraz z jej przetestowaniem. Prace kończą się wraz z ustaleniem krzywej grzewczej.

Czy warto instalować pompy ciepła?

Jedyną wadą instalacji pompy ciepła jest oczywiście jej koszt montażu. Jednak szereg korzyści jakie oferuje jej praca zdecydowanie wpływa na wzrost osób posiadających takowe urządzenie. Do najważniejszych zalet zaliczyć możemy.

1.Oszczędność finansową przez cały okres pracy pompy.
2.Szybki zwrot z inwestycji na przełomie 5-6 lat.
3.Okres pracy pompy +/- 50 lat.
4.Brak konieczności budowy kominów i magazynów opałowych.
5.Pompa zarówno grzeje, jak i chłodzi pomieszczenie.
6.Prostota instalacji i użytkowania urządzenia.
7.Duże prawdopodobieństwo otrzymania dofinansowania.
8.Doskonały wpływ na dobro środowiska.
9.Ustawiona pompa nie wymaga ingerencji domowników.
10.Bezpieczeństwo (brak ryzyka wybuchu, zaczadzenia lub wycieku gazu).

Czym różni się pompa powietrzna od pompy gruntowej?

Główna różnica pomiędzy wyżej wymienionymi pompami rzucająca się w oczy klienta jest zapewne budowa. Powietrzna pompa ciepła dzieli się na dwa segmenty, jeden wewnątrz budynku, drugi na zewnątrz. Elementy to odpowiednio zajmują się czynnikiem chłodzącym i ogrzewaniem instalacji w budynku. Dlatego instalacja tego typu pompy wymaga od gospodarstwa dodatkowej powierzchni instalacyjnej na zewnątrz. Wbudowany w urządzenie agregat generuje nieprzyjemne odgłosy. Dodatkowe urządzenie zewnętrzne zwiększa szansę awarii i uszkodzenia. Pompa gruntowa pobiera całą energię z wnętrza ziemi przez odpowiednie kolektory. Montaż opiera się o umieszczenie sond wewnątrz wywierconych otworów. Pompa pobiera ciepło z rur wypełnionych glikolem. Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu – kotłowni. Żywotność pompy gruntowej to aż 50 lat.

Dofinansowanie na pompy ciepła.

Wszelkich informacji odnośnie dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła warto szukać pod hasłem “Wniosek w ramach Czystego Powietrza”. Wnioski można składać do 30 czerwca 2027 roku. Otrzymane dofinansowanie można otrzymać w formie pożyczki lub całkowitej dotacji. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od wysokości dochodów w gospodarstwie i może osiągnąć nawet 90% kosztów co w. Przypadku pompy gruntowej oscyluje w okolicach 45 tysięcy złotych.

O szczegóły warto zapytać w Urzędzie Miasta lub Gminy, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Funduszy Europejskich lub BOŚ Banku.

Usługi Firmy Ekoi

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, które możemy udowodnić przedstawiając odpowiednie certyfikaty i uprawnienia jakie zdobyliśmy przez lata. Naszymi głównymi domenami są oczywiście profesjonalizm, jakość udzielanych usług, najlepszy kontakt z klientem. Korzystając z naszych usług oferujemy Państwu kompleksową poradę, gotowy projekt, montaż i serwis urządzenia. Działamy głównie na terenie Śląska, Małopolski, Opola.
REKUPERACJA BYTOM

Rekuperacja – Wentylacja pomieszczeń wraz z oszczędnością energii i ciepła. Wszystko odbywa się za pomocą wykorzystania ciepłego powietrza z pomieszczenia do ogrzania świeżego nawiewanego powietrza z zewnątrz. Przechodzące przez rekuperator fale nawiewowe zostają dodatkowo oczyszczone ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń za pomocą wymiennych filtrów.

rekuperacja ekoi bytom

Sposób działania rekuperatora

Proces rekuperacji rozpoczyna się od zassania przez rekuperator powietrza z dwóch różnych kierunków. Pierwszy strumień powietrza (czyste, zimne) pobierane jest z zewnątrz budynku. Drugie to powietrze ogrzane i brudne wyciągane z wewnątrz budynku. Następnie strumienie zewnętrze i wewnętrzne spotykają się w wymienniku rekuperatora gdzie powietrze nawiewane zostaje ogrzane przez powietrze wywiewane. W ten sposób dochodzi do odzysku ciepła z budynku. Istotną wiadomością jest fakt, że oba strumienie nie mieszają się przez co do pomieszczeń dociera powietrze bez jakichkolwiek zanieczyszczeń. W przypadku zbyt wysokiej temperatury na dworze aktywna chłodnica, w którą wyposażone są nasze rekuperatory obniża temperaturę do 16-18 stopni Celsjusza.

Ogólne korzyści posiadania własnego rekuperatora

Wentylacja budynku w dzisiejszych czasach nie należy do najprostszych. W okresie letnim w momencie otwarcia okna do pomieszczeń dostaje się wiele zanieczyszczeń w postaci smogu, dymu i bakterii. Brak wietrzenia wnętrz domu prowadzić może do zwiększenia wilgotności i pojawienia się grzybów. Sytuacja wydawałaby się bez wyjścia gdyby nie możliwość montażu rekuperatorów rozwiązująca wszystkie powyższe problemy.

1.Brak pyłków w powietrzu.
2.Brak zanieczyszczeń z kominów i samochodów.
3.Możliwość szybkiego wietrzenia pokoju bez konieczności otwarcia okna.
4.Brak nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach użytkowych.
5.Zapobieganie pojawianiu się grzybów.

Co wyróżnia rekuperatory EKOI

Firma Ekoi świadczy swoje usługi już od wielu lat. Oferowane przez nas produkty wraz z montażem objęte są gwarancją dzięki czemu nasza wiarygodność na rynku wzrasta. Rekuperatory w naszej ofercie opatentowane są o wymiennik spiralny krzyżowo-przeciwprądowy z radiatorem drugiej generacji. Spośród wielu innych firm na rynku wyróżnia nas:

1.Wymiennik spiralny opatentowany przez naszą firmę.
2.Wymiennik i konstrukcja objęta dożywotnią gwarancją.
3.Nasze rekuperatory mogą dodatkowo chłodzić powietrze.
4.95% odzysku ciepła wywiewanego.
5.Wymiana filtrów to koszt zaledwie złotówki.
6.Rekuperator z możliwością sterowania smartfonem.
7.Niewielka konstrukcja oszczędzająca przestrzeń w domu.
8.Silnik DC objęty 3-letnią gwarancją.
9.Niezauważalna cicha praca urządzenia.
FOTOWOLTANIKA BYTOM

Fotowoltaika w branży ekologicznej zajmuje się generowaniem energii elektrycznej z wykorzystaniem światła słonecznego. Panele fotowoltaiczne zbudowane z płytek krzemowych wytwarzają prąd stały z padających promieni słonecznych. Następnie specjalnie przygotowana instalacja zamienia wygenerowany prąd na prąd zmienny wykorzystywany przez wszystkich domowników. Rozwiązanie to jest rozwija się z roku na rok z powodu aspektów ochrony środowiska. Prócz ochrony środowiska, chronimy również nasze wydatki dzięki mniejszym rachunkom za prąd.

fotowoltaika ekoi bytom

Gdzie można instalować panele?

Prawidłowe działanie paneli fotowoltaicznych niewątpliwie zależy od odpowiednio dobranego miejsca i montażu. Istotnym elementem wpływającym na poziom produktywności jest usytuowanie paneli w kierunku południowym. Należy brać pod uwagę również przeszkody które rzucałyby cień na miejsce montażu takie jak : drzewa, słupy, inne wysokie budynki.W przypadku niewielkich dachów lub wszelkich problemów związanych z montażem na wysokości, panele instalować można na specjalnie przygotowanych konstrukcjach naziemnych. Firma Ekoi oferuje montaż fotowoltaiki na:

1.Fotowoltaika na dachu ceramicznym.
2.Fotowoltaika na blasze trapezowej.
3.Fotowoltaika na dachu płaskim.
4.Fotowoltaika na blacho-dachówce.
5.Fotowoltaika na gruncie.

Zalety instalacji paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie

Jak każda decyzja w życiu i instalacji paneli ma swoje plusy i minusy. Jednak w tym przypadku zalety zdecydowanie przeważają nad wadami. Fotowoltaika to przede wszystkim oszczędności spowodowane darmowym prądem. Dodatkowo nadwyżki energii mogą zostać odsprzedane. Z ekologicznego punktu widzenia panele ograniczają zużycie paliw kopalnianych. Energia słoneczna nie generuje żadnych zanieczyszczeń ani hałasów uprzykrzających życie innym. Produkty z naszej oferty odporne są na wszelkie anomalia pogodowe takie jak śnieg, deszcz, mróz. Co więcej, dobrze zamontowane panele pozwalają nam generować energię 365 dni w roku.

Żywotność paneli fotowoltaicznych

Panele fotowoltaiczne to produkty w których, niewiele elementów może ulec zepsuci, przez co ich okres eksploatacji jest wyjątkowo długi. Dobrze zamontowane panele bez wad fabrycznych służyć będą domostwu przez dziesiątki lat. Szacowany okres produktywności wynosi 30 lat, jednak z roku na rok wytrzymałość i żywotność wzrasta. W wielu przypadkach raz zamontowane panele służą kilku pokoleniom, przez co jest to inwestycja długoterminowa.

Dofinansowania do fotowoltaiki

Informacje odnośnie rodzaju i wielkości dofinansowania możesz znaleźć w jednej z poniższych instytucji.

1. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (np. program Mój prąd).
2. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej właściwego dla Twojego województwa (np. program Czyste powietrze).
3. Regionalne punkty we własnej gminie lub powiecie.
4. Banki.