Odnawialne Źródeła Energii Zawiercie


Szukasz informacji na temat dofinansowania w Twojej okolicy?

Zadzwoń już teraz i uzyskaj niezbędne informacje. Gdy tylko pojawią się możliwości zdobycia potrzebnego dofinansowania, skontaktujemy się z Tobą.

+502 140 104

POMPA CIEPŁA Zawiercie

Interesujesz się odnawialnymi źródłami energii? Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące ciepło pochodzącego wprost z natury do ogrzewania wody lub pomieszczeń mieszkalnych. Rozwiązanie tego typu przyczynia się do poprawy jakości otaczającego nas środowiska. Pomysł ten doskonale sprawdza się zarówno w nowo powstałym budownictwie, jak i również w obiektach poddawanych modernizacjom. W końcowym rozrachunku budynek z takową instalacją staje się w pełni samowystarczalny, przez co nie będziesz musiał martwić się podwyżkami cen energii i surowców grzewczych.

pompy ciepla ekoi zawiercie

Zalety ogrzewania domu pompą ciepła

Zalety korzystania z pomp ciepła oferowanych przez firmę EKOI nie kończą się tylko na możliwości korzystania z odnawialnych źródeł energii. Istotnym elementem jest brak konieczności zakupu wszelkiego rodzaju opałów, co wiąże się z brakiem jakichkolwiek zanieczyszczeń. Urządzenia te nadają się do instalacji w każdym typie pomieszczenia, ze względu na niewielkie gabaryty. Instalacja nie wymaga również dodatkowych odprowadzeń w postaci komina. Aby wyjść na wprost oczekiwaniom klientów pompy zostały rozbudowane o bardzo duży wyświetlacz poprawiający jakość sterowania ogrzewaniem. Dodatkowo do pompy możemy podpiąć naszego smartfona by móc sterować wszystkim online. Po dokładnym ustawieniu wszystkich specyfikacji urządzenie może działać w pełni bezobsługowa. Bez wątpienia ważnym elementem tego typu maszyn jest ich żywotność, która w naszym przypadku jest bardzo duża. Decydując się na skorzystanie z naszych usług należy pamiętać o możliwości dotacji, dzięki czemu zaoszczędzimy dużą sumę pieniężną.

Pompa powietrzna a pompa gruntowa

Porównując powyższe pompy na samym początku warto przyjrzeć się ich budowie i instalacji. Powietrzna pompa ciepła wymaga zamontowania dodatkowej jednostki zewnętrznej zamontowanej na wcześniej zagospodarowanej powierzchni. Następnie jednostka ta połączona jest z czynnikami chłodniczymi. W pomieszczeniu wewnętrznym natomiast znajduje się drugie urządzenie odpowiedzialne za ogrzewanie instalacji w budynku. Pompa ciepłą typu gruntowego pozyskuje ciepło wprost z ziemi przez kolektory poziome lub pionowe. Proces instalacji rozpoczyna się od wiercenia otworów na sondy. Urządzenie odbiera ciepło z rur wypełnionych glikolem i ogrzewa budynek. Następnie płyn wraca do gruntu gdzie ponownie zostaje ogrzany.

System grzania obydwu pomp różni się od siebie. Niektóre pompy powietrzne przy niskiej temperaturze zewnętrznej wymagają dogrzewania specjalną grzałka elektryczną. Jest to duży minus w porównaniu do pompy gruntowej, która czerpie z ziemi temperaturę 8 stopni.

Zaletą pompy powietrznej jest niższa cena wraz ze szybszą i prostszą instalacją. Jednak pracujący agregat zewnętrzny generuje dodatkowe źródło hałasu i staje się dodatkowym urządzeniem podatnym na zużycie. Pompy gruntowe natomiast w zakresie rocznym uzyskują zdecydowanie większą sprawność współczynnika SCOP. Żywotność tego typu pomp jest zdecydowanie większa, w granicach 50 lat jeżeli chodzi o sondy podziemnie.

Instalacja pompy ciepła

1.Badanie geologiczne terenu przeznaczone do wykonania niezbędnych odwiertów.
2.Omówienie planów z klientem wraz z podpisaniem umowy.
3.Rozpoczęcie prac w ustalonym terminie.
4.Wykonanie odwiertu z zapuszczeniem sond.
5.Sprawdzenie szczelności.
6.Przeciągnięcie odpowiednich przewodów do kotłowni.
7.Montaż urządzenia pompy ciepła.
8.Pierwsze uruchomienie i przetestowanie pompy .
9.Ustawienie krzywej grzewczej.


Najczęściej zadawane pytania - FAQ



REKUPERACJA Zawiercie

Rekuperacja jest to operacja polegająca na zaawansowanej wentylacji wraz z odzyskaniem uciekającego ciepła, które następnie rozprowadzane jest po pomieszczeniach mieszkalnych. Rozwiązanie to redukuje koszty utrzymania budynku oraz skutecznie niweluje wilgoć, co za tym idzie pojawiającą się pleśń i grzyby. Dodatkowo kilkukrotna wymiana powietrza w pomieszczeniu zadba o świeże powietrze, które wpływa na lepsze samopoczucie osób przebywających wewnątrz.

rekuperacja ekoi zawiercie

Działanie rekuperacji

Rekuperacja rozpoczyna się wraz z pobraniem czystego powietrza z zewnątrz budynku, które przechodząc przez odpowiedni filtry zostaje oczyszczone. Następnie w zależności o temperatury zostaje odpowiednio schłodzone lub ogrzane z wykorzystaniem strumienia opuszczającego budynek. Wykorzystywane filtry pozwalają usunąć wszelkie zanieczyszczenia typu: pyłki, kurz, smog a nawet zapach. Usługi firmy Ekoi gwarantują odzysk ciepła na poziomie 95% redukując przy tym koszty utrzymania budynku.

Dobranie odpowiedniego rekuperatora

Planując montaż rekuperatora w naszym budynku należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Najważniejszym punktem jest oczywiście rozmiar budynku i jakość sprzętu. Dodatkowo należy pamiętać o kluczowym wpływie liczby mieszkańców na jakość. Zakłada się, iż wartość wymienianego powietrza na jedną osobę oscyluje w granicach 30 m^3. Dlatego, aby mieć pewność co do wyboru urządzenia i instalacji polecamy zaczerpnąć rady eksperta. Firma Ekoi chętnie podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem, dlatego zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Najważniejsze korzyści

1.Opatentowany wymiennik spiralny.
2.Dożywotnia gwarancja na wymiennik i konstrukcję
3.Możliwość zarówno chłodzenie jak i ogrzania powietrza.
4.Odzysk ciepła na poziomie 95%.
5.Koszty wymiany filtrów na poziomie złotówki.
6.Prostota użytkowania i konfiguracji. Możliwość sterowania smartfonem.
7.Wyjątkowo cicha praca urządzenia.
8.Niewielka konstrukcja z materiałów nierdzewnych.
9.Najwyższej klasy silnik DC z 3-letnią gwarancją.




FOTOWOLTAIKA Zawiercie

Fotowoltaika - jedno z najpopularniejszych rodzajów odnawialnych źródeł energii na świecie. Wykorzystywane panele fotowoltaiczne za pomocą ogniw fotowoltaicznych pobierają energię słoneczną, następnie zamieniając ją w energię elektryczną. Wygenerowany prąd zostaje przekształcony na prąd zmienny przy pomocy zamontowanego falownika. Połączenie zestawu fotowoltaicznego do domowej instalacji zapewnia mieszkańcom darmowy prąd pobierany z promieniowania słonecznego.

fotowoltaika ekoi zawiercie

Dobór instalacji i miejsca montażu

Dobór odpowiedniej instalacji rozpoczynamy od zbadania kilku indywidualnych czynników klienta. Istotnym elementem jest zużycie energii elektrycznej gospodarstwa przez ostatni rok. Aby podjąć decyzję co do miejsca montażu mierzymy dostępność miejsca na dachu budynku i działce. Montaż instalacji odbywa się zawsze w kierunku południowym aby zwiększyć ilość uzyskanej energii. Wybierając miejsce na panele musimy zadbać o brak jakichkolwiek przeszkód powodujących zacienienie wyznaczonego terenu. Jakość i ilość dobranych urządzeń uzależniona jest od indywidualnych potrzeb klienta.

Korzyści płynące z posiadania paneli fotowoltaicznych

Najważniejszą zaletą posiadania własnej elektrowni słonecznej jest oczywiście obniżenie kosztów energii elektrycznej. Zamontowana instalacja zwraca się w przeciągu 5-7 lat. Dodatkowo należy pamiętać o niezależności jaką oferuje dana usługa. W przypadku braku prądu dostarczanego z elektrowni my bez problemu możemy korzystać z własnej energii. Ze strony ekologicznej dbamy o środowisko i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Promienie słoneczne docierają do nas niezależnie od pory dnia i roku, przez co codziennie możemy korzystać z niewyczerpalnego źródła energii.

Dofinansowania fotowoltaiki

Ostatnie lata pokazały, że świat zmierza ku produkcji energii z odnawialnych źródeł. Tyczy się to zarówno obiektów firmowych jak i gospodarstw domowych. Pozyskanie wsparcia finansowego w postaci dofinansowania staje się coraz prostsze. Otrzymane pieniądze powodują większe zainteresowanie fotowoltaiką ze względu na szybszy zwrot inwestycji.

Szukając szczegółów informacji dotyczących dofinansowanie w twoim gospodarstwie przejrzyj strony poniższych instytucji.

1. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (np. program Mój prąd).
2. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej właściwego dla Twojego województwa (np. program Czyste powietrze).
3. Zapytaj o niezbędne informacje w regionalnych punktach we własnej gminie lub powiecie.
4.Udaj się do swojego banku, ponieważ wiele z nich posiada ciekawe oferty dotyczące efektywności energetycznej.