SYSTEM GRZEWCZY

POMPY CIEPŁA

Nowoczesne źródło ogrzewania domu, które jest w stanie dostarczyć całkowite zapotrzebowanie energii cieplnej w celu ogrzania budynku i ciepłej wody użytkowej. Dzięki pompie ciepła możemy zimą ogrzewać, a latem chłodzić budynek.
pompa ciepła ruda śląska

Pompy ciepła są urządzeniami grzewczymi zaliczanymi do Odnawialnych Źródeł Energii, które są jednym z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania budynków zimą. Pompy ciepła korzystają z energii odnawialnej znajdującej się głęboko pod ziemią w gruncie, wodach gruntowych, a także w powietrzu.

Pompy ciepła nie generują spalin ani innych szkodliwych substancji. Przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnianych, wykorzystując przy tym odnawialne źródła energii. Ciepło z powietrza lub gruntu (w zależności od rodzaju pompy ciepła) jest wprowadzane systemem grzewczym do wnętrza budynku. Nasze produktu są przeznaczone do domów jedno- i wielorodzinnych oraz do obiektów przemysłowych do obiektów nowo budowanych jak i obiektów modernizowanych.

Oferowane przez nas produkty charakteryzują się długim czasem eksploatacji, a co za tym idzie wysoką jakością oraz łatwością w obsłudze. To całkowicie bezpieczne urządzenia, które działają bez niepotrzebnej emisji spalin, a co za tym idzie pracują bez konieczności podłączania do komina. Pompy ciepła są również wygodne i nie zajmują dużej przestrzeni a dzięki temu, że w zdecydowanej większości korzystają z pracy odnawialnych źródeł energii, wpisują się w szereg nowoczesnych i ekologicznych urządzeń przyszłości!

KORZYŚCI Z POSIADANIA POMPY CIEPŁA

01.
Oszczędność finansową przez cały okres pracy pompy.
02.
Okres pracy pompy oscyluje w granicach 50 lat.
03.
Brak konieczności budowy kominów.
04.
Doskonały wpływ na dobro środowiska.
05.
Duże prawdopodobieństwo otrzymania dofinansowania.
06.
Bezpieczeństwo
(brak ryzyka zaczadzenia).
07.
Ustawiona pompa nie wymaga ingerencji domowników.
08.
Brak konieczności magazynowania opałowych.
09.
Efektywność grzewcza przy dużych powierzchniach powyżej 200m2.

Powietrzna pompa ciepła notuje Imponujący wynik wydajności COP 4,7 (Atec 11 przy A7/W35 według EN14511), pompa ciepła maksymalizuje całkowicie oszczędności. COP to jedna z najważniejszych miar wydajności pompy ciepła, wskazuje współczynnik wyprodukowanej energii względem pobranej. Im wyższy wskaźnik tym większa wydajność pompy ciepła. Najczęstsze systemy ogrzewania w Europie, które używane są w domkach jednorodzinnych, oparte są na przekazywaniu ciepła za pomocą skraplacjącej się wody produkowanej przez inwerter do kaloryferów lub ogrzewania podłogowego – co jest najbardziej optymalnym rozwiązanem.

Temperatura na wyjściu wody to przeważnie 30-35°C dla ogrzewania podłogowego i 45-55°C dla kaloryferów. Pompy ciepłą stanowią wydajniejszą i bardziej ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych bojlerów. Można je montować zarówno w nowopowstałych budynkach jak i dostosowywać do dotychczasowej instalacji w starszym budownictwie, niezależnie od minimalnej temperatury wymaganej przez zainstalowany system. Kontroler zabudowany w sterowniku koordynuje i kontroluje system grzewczy.

Pompy ciepła pracują z niespotykaną wcześniej i najwyższą precyzją wśród wszystkich pomp ciepła dostępnych na rynku dając Tobie najlepsze możliwe warunki cieplne najmniejszym możliwym kosztem. Używanie kontrolera jest bardzo proste, nie wymaga ajkichkolwiek zdolności technicznych, wyświetla on wykresy ciepła i kiedy już raz dostosujesz ustawienia nie musisz już nigdy ich zmieniać, zapisane są w pamięci. Aby podnieść lub obniżyć temperaturę według swoich wytycznych wystarczy wcisnąć jeden przycisk.

Zajmujemy się dystrubucją pomp na całą Polskę, montaż powietrznych pomp ciepła wykonujemy głównie na Śląsku i Małopolsce.
Śląsk: Andrychów, Będzin, Bielsko-Biała, Bieruń, Bytom, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Imielin, Jaworzno, Katowice, Knurów, Lędziny, Lubliniec, Mikołów, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Orzesze, Piekary Śląski, Pszczyna, Poręba, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Skoczów, Sosnowiec, Szczyrk, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Ustroń, Wisła, Wodzisław, Wojkowice, ZabrzevZawiercie, Zory, Wadowice, Oświęcim. Małopolska: Kraków, Olkusz, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów.

Pompa Panasonic jest dostępna w pięciu wersjach wyjściowych: 6 kW, 9 kW, 13 kW, 16 kW i 18 kW zarówno w wersji trójfazowej (400V) jak i jednofazowej (230V, do 16kW. Jednostki wewnętrzne, zabudowane w domu są dostępne w trzech opcjach: Standard, Plus i Total – każda z osobnymi cechami dopasowanymi do twoich wymagań, zapewniając że nie zapłacisz więcej niż trzeba.
Aplikacja Online umożliwia kontrolę Twojego systemu ogrzewania, jego poprawne działanie i redukcję ogrzewania, w momencie kiedy jesteś poza domem, będziesz również otrzymywać informację jeżeli wydarzy się coś nieprzewidzianego, możesz zmienić ustawienia nie będąc przy pompie. Nasz system online dostarcza również wszelkich informacji diagnostycznych dla serwisantów, pozwala również na podgląd na żywo bieżącej pracy systemu. Aplikacja jest dostępna na wszystkie telefonu, zarówno na telefony z systemem Android i iPhone.

Pompa Panasonic jest zbudowana przez największej klasy profesjonalistów na bazie 40 letniego doświadczenia w projektowaniu i dostarczaniu pomp ciepła. Jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów dostępnych na rynku, od czasu wypuszczenia na rynek w 2011 roku. Czysty i prosty skandynawski design pozwala na wtopienie się produktu w otoczenie, sprawiając że jest subtelnym i eleganckim dodatkiem do Twojego domu. Wizualnie to jedna z najładniejszych pomp ciepła dostępnych na rynku.


SYSTEM GRZEWCZY

OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Jest wygodne i skuteczne, ale wiele osób wciąż myśli, że najlepiej sprawdza się jedynie w kuchniach i łazienkach. Rezygnujemy z niego, bo wydaje nam się skomplikowane w montażu. Tymczasem dziś możemy je łatwo zamontować w każdym pomieszczeniu i cieszyć się z korzyści, które ze sobą niesie.
pompa ciepła ruda śląska

Ogrzewanie podłogowe – dlaczego warto?

Ogrzewanie podłogowe ma kilka ważnych zalet. Przede wszystkim oszczędza miejsce w mieszkaniu. Decydując się na nie, rezygnujemy z tradycyjnych grzejników montowanych na ścianach. To dla wielu ważna kwestia przy projektowaniu mieszkania, pomieszczenia wtedy stają się łatwiejsze w aranżacji i wydają się przestronniejsze. Poza tym taki system wyjątkowo równomiernie rozprowadza ciepło. Nie możemy też nie wspomnieć o przyjemnym uczuciu chodzenia na boso po ciepłej podłodze – to jeden z największych plusów tego systemu grzewczego, szczególnie po mroźnym, zimowym spacerze!

Czym kierować się przy wyborze posadzki?

Wiele osób twierdzi, że najkorzystniej jest zamontować tzw. „podłogówkę” tylko pod kafelkami. Nie jest to jednak prawda, rozwiązanie to może być równie dobrze zastosowane pod drewnianą podłogą i panelami, jeśli tylko dobierzemy posadzkę, która spełniają określone warunki.

Zwróć uwagę na grubość paneli oraz odpowiednio dobrany podkład.

Efektywność ogrzewania podłogowego określa OPÓR CIEPLNY – parametr ten dotyczy zarówno podłogi jak i podkładu, a suma ich wartości nie powinna przekraczać 0,15 m²K/W Panele pod ogrzewanie podłogowe powinny być odpowiedniej grubości, wpływa to na odporność na odkształcenia, stabilność oraz przewodzenie ciepła. Na rynku znajdziemy panele podłogowe o grubościach od 6 do 12 mm. Najcieńsze będą nieodporne na działanie wysokiej temperatury, natomiast najgrubsze mogą generować zbyt duże straty ciepła, przez co ogrzewanie będzie mniej efektywne. Optymalnym wyborem pod podłogówkę będą panele o grubości około 8-10 mm. Natomiast grubość podkładu nie powinna przekraczać 3 mm – taka wartość zapewni odpowiednią ochronę, przy dobrym przewodnictwie ciepła.

Ogrzewanie podłogowe – łatwiej, niż myślisz

Z całą pewnością ogrzewanie podłogowe to wygodne rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Dzięki temu, że ciepło oddaje cała posadzka – ogrzewanie podłogowe zapewnia dobre, równomierne ogrzanie całego pomieszczenia, w przeciwieństwie do grzejników, w przypadku których ciepło pochodzi z jednego miejsca.

Co warto wiedzieć korzystając z tego rodzaju ogrzewania?


#1 Systematyczny przegląd
Posiadając ogrzewanie podłogowe należy pamiętać o właściwym użytkowaniu i serwisowaniu, ponieważ koszty naprawy są wysokie. Istotne znaczenie ma cykliczny przegląd układów grzewczych oraz źródła ciepła – pompy, czy kotła. Należy robić to przed sezonem grzewczym

#2 Temperatura wody
Ważne aby ustawić odpowiednią temperaturę wody zasilającej. Czas rozgrzania pomieszczenia trwa często kilka godzin, ponieważ najpierw nagrzewa się podłoga, a później dopiero pomieszczenie. Często, aby przyspieszyć ten proces podnosi się temperaturę wody powyżej 55°C. Jednak może to spowodować, że czujniki termiczne, które chronią przed przegrzaniem wyłączą pompę, a więc dopływ ciepła. Ustawienie zbyt wysokiej temperatury wody zasilającej może również źle wpływać na podłogę – powodować pęknięcia, odkształcenia. Odpowiednia regulacja pozwala zabezpieczyć podłogę przed uszkodzeniem i zagwarantować odpowiedni sposób oddawania ciepła do pomieszczeń Za maksymalną temperaturę uważa się 55°C, wyższa temperatura nie tylko może uszkodzić system, ale również powoduje większe straty ciepła przekładające się na wyższe rachunki i gorsze samopoczucie domowników.

#3 Ciągła praca
Ważne, aby nie wyłączać dopływu ciepła na noc. Wyłączenie systemu spowoduje wychłodzenie posadzki, która stanowi grzejnik w ogrzewaniu podłogowym, a jego ponowne nagrzanie będzie wymagało dużą ilość czasu i energii.

#4 Odpowiednie sterowanie
Instalacja ogrzewania podłogowego to system, którym w łatwy sposób można sterować. Zastosowanie układu regulacji zwiększa efektywność ogrzewania, co przekłada się na mniejsze koszty użytkowania i większy komfort domowników. Kontrola i regulacja temperatury może odbywać się z dowolnego miejsca na świecie – jest to możliwe dzięki sterownikami z modułem WiFi. Jest to ciekawe i innowacyjne rozwiązanie – dzięki niemu możemy obniżać temperaturę kiedy nas nie ma w domu, ale również przygotować dom na nasz powrót.

#5 Dopływ ciepła a wyposażenie wnętrz
Dywan to często element dekoracyjny wnętrz – jednak źle dobrany może hamować ilość ciepła oddawanego do pomieszczenia. Możemy całkowicie z nich zrezygnować, bądź wybierać modele lekkie, z tkanin przepuszczających powietrze. Warto sprawdzić opór cieplny dywanu, który w tym przypadku nie powinien przekraczać 0,17. W przypadku ogrzewania podłogowego lepiej unikać dywany zasłaniające całe podłogi, raczej powinny być aspektem dekoracyjnym.

Kolejnym elementem, który może hamować ilość ciepła oddawanego do pomieszczenia są masywne meble. Rozwiązaniem może być wybór takich elementów wyposażenia, które mają wysokie (ponad 10 cm) nóżki – wówczas przepływ ciepła nie zostanie zakłócony.

Jak układać system ogrzewania podłogowego wodnego

Montaż rozpoczyna się od wykonania izolacji z gotowych materiałów systemowych – stosuje się izolacje termiczną, która zapobiega przenikaniom ciepła w niższe warstwy budynku – najczęściej jest to styropian. Kolejną warstwę stanowi izolacja przeciwwilgociowa. Następnie mocuje się rury systemu grzewczego – stosowane są rury miedziane pokryte tworzywem, rury wielowarstwowe z tworzyw z wkładką aluminiową Pex-Al-Pex oraz rury z tworzyw sztucznych z barierą antydyfuzyjną np. z polietylenu. Następnie wszystko pokrywa się betonowym podkładem podłogowym. Jej zadaniem jest wyrównanie powierzchni pod podłogę.

Warstwy w podłodze z ogrzewaniem wodnym układane od dołu:
podłoga lub strop → termoizolacja → hydroizolacja → system grzewczy → wylewka → podłoga

Ogrzewanie podłogowe – Zalety

- równomierne ogrzewanie powierzchni
- generuje oszczędności - pozwala na przyłączenie obwodu do pompy ciepła, obniżenie temperatury nawet o 2°C
(przy ciepłej podłodze – nawet 12% mniej zużytej energii rocznie,
- dobre samopoczucie domowników - dzięki większej wilgotności w pomieszczeniu oraz charakterystycznemu rozkładowi temperatury
- odpowiednie dla alergików – nie powstaje ruch powietrza, a więc nie unosi się kurz
- estetyka - ogrzewanie podłogowe jest niewidoczne

Ogrzewanie podłogowe – Wady

- długi czas nagrzewania oraz stygnięcia
- inwestycja droższa w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem konwekcyjnym nawet o 30-40%
- ograniczenie możliwości materiałów wykończeniowych (o dobrym przewodnictwie cieplnym), a więc odpadają puszyste dywany
- po ułożeniu posadzki instalacja nie podlega zmianom