SYSTEM GRZEWCZY

POMPY CIEPŁA

Nowoczesne źródło ogrzewania domu, które jest w stanie dostarczyć całkowite zapotrzebowanie energii cieplnej w celu ogrzania budynku i ciepłej wody użytkowej. Dzięki pompie ciepła możemy zimą ogrzewać, a latem chłodzić budynek.
pompa ciepła ruda śląska

Pompy ciepła są urządzeniami grzewczymi zaliczanymi do Odnawialnych Źródeł Energii, które są jednym z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania budynków zimą. Pompy ciepła korzystają z energii odnawialnej znajdującej się głęboko pod ziemią w gruncie, wodach gruntowych, a także w powietrzu.

Pompy ciepła nie generują spalin ani innych szkodliwych substancji. Przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnianych, wykorzystując przy tym odnawialne źródła energii. Ciepło z powietrza lub gruntu (w zależności od rodzaju pompy ciepła) jest wprowadzane systemem grzewczym do wnętrza budynku. Nasze produktu są przeznaczone do domów jedno- i wielorodzinnych oraz do obiektów przemysłowych do obiektów nowo budowanych jak i obiektów modernizowanych.

Oferowane przez nas produkty charakteryzują się długim czasem eksploatacji, a co za tym idzie wysoką jakością oraz łatwością w obsłudze. To całkowicie bezpieczne urządzenia, które działają bez niepotrzebnej emisji spalin, a co za tym idzie pracują bez konieczności podłączania do komina. Pompy ciepła są również wygodne i nie zajmują dużej przestrzeni a dzięki temu, że w zdecydowanej większości korzystają z pracy odnawialnych źródeł energii, wpisują się w szereg nowoczesnych i ekologicznych urządzeń przyszłości!

Powietrzna pompa ciepła notuje Imponujący wynik wydajności COP 4,7 (Atec 11 przy A7/W35 według EN14511), pompa ciepła maksymalizuje całkowicie oszczędności. COP to jedna z najważniejszych miar wydajności pompy ciepła, wskazuje współczynnik wyprodukowanej energii względem pobranej. Im wyższy wskaźnik tym większa wydajność pompy ciepła. Najczęstsze systemy ogrzewania w Europie, które używane są w domkach jednorodzinnych, oparte są na przekazywaniu ciepła za pomocą skraplacjącej się wody produkowanej przez inwerter do kaloryferów lub ogrzewania podłogowego – co jest najbardziej optymalnym rozwiązanem.

Temperatura na wyjściu wody to przeważnie 30-35°C dla ogrzewania podłogowego i 45-55°C dla kaloryferów. Pompy ciepłą stanowią wydajniejszą i bardziej ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych bojlerów. Można je montować zarówno w nowopowstałych budynkach jak i dostosowywać do dotychczasowej instalacji w starszym budownictwie, niezależnie od minimalnej temperatury wymaganej przez zainstalowany system. Kontroler zabudowany w sterowniku koordynuje i kontroluje system grzewczy.

Pompy ciepła pracują z niespotykaną wcześniej i najwyższą precyzją wśród wszystkich pomp ciepła dostępnych na rynku dając Tobie najlepsze możliwe warunki cieplne najmniejszym możliwym kosztem. Używanie kontrolera jest bardzo proste, nie wymaga ajkichkolwiek zdolności technicznych, wyświetla on wykresy ciepła i kiedy już raz dostosujesz ustawienia nie musisz już nigdy ich zmieniać, zapisane są w pamięci. Aby podnieść lub obniżyć temperaturę według swoich wytycznych wystarczy wcisnąć jeden przycisk.

Zajmujemy się dystrubucją pomp na całą Polskę, montaż powietrznych pomp ciepła wykonujemy głównie na Śląsku i Małopolsce.
Śląsk: Andrychów, Będzin, Bielsko-Biała, Bieruń, Bytom, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jastrzębie Zdrój, Imielin, Jaworzno, Katowice, Knurów, Lędziny, Lubliniec, Mikołów, Mysłowice, Myszków, Ogrodzieniec, Orzesze, Piekary Śląski, Pszczyna, Poręba, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Skoczów, Sosnowiec, Szczyrk, Świętochłowice, Tarnowskie Góry, Tychy, Ustroń, Wisła, Wodzisław, Wojkowice, ZabrzevZawiercie, Zory, Wadowice, Oświęcim. Małopolska: Kraków, Olkusz, Tarnów, Nowy Sącz, Chrzanów.

Pompa Panasonic jest dostępna w pięciu wersjach wyjściowych: 6 kW, 9 kW, 13 kW, 16 kW i 18 kW zarówno w wersji trójfazowej (400V) jak i jednofazowej (230V, do 16kW. Jednostki wewnętrzne, zabudowane w domu są dostępne w trzech opcjach: Standard, Plus i Total – każda z osobnymi cechami dopasowanymi do twoich wymagań, zapewniając że nie zapłacisz więcej niż trzeba.
Aplikacja Online umożliwia kontrolę Twojego systemu ogrzewania, jego poprawne działanie i redukcję ogrzewania, w momencie kiedy jesteś poza domem, będziesz również otrzymywać informację jeżeli wydarzy się coś nieprzewidzianego, możesz zmienić ustawienia nie będąc przy pompie. Nasz system online dostarcza również wszelkich informacji diagnostycznych dla serwisantów, pozwala również na podgląd na żywo bieżącej pracy systemu. Aplikacja jest dostępna na wszystkie telefonu, zarówno na telefony z systemem Android i iPhone.

Pompa Panasonic jest zbudowana przez największej klasy profesjonalistów na bazie 40 letniego doświadczenia w projektowaniu i dostarczaniu pomp ciepła. Jest jednym z najlepiej sprzedających się produktów dostępnych na rynku, od czasu wypuszczenia na rynek w 2011 roku. Czysty i prosty skandynawski design pozwala na wtopienie się produktu w otoczenie, sprawiając że jest subtelnym i eleganckim dodatkiem do Twojego domu. Wizualnie to jedna z najładniejszych pomp ciepła dostępnych na rynku.

Ponad 800+ klientów

Poniżej przykładowe komentarze.

Instalacja systemu fotowoltaicznego przebiegła bardzo sprawnie i szybko, nie spowodowała żadnych problemów dla użytkowników domu. Dokładna analiza, projekt i wykonanie. System działa od roku czasu. Firmę EKOI tworzą ludzie pełni pasji. Mogę potwierdzić sumienność pracujących tam osób.
Polecam firmę. Pan Mateusz doradził przez telefon. Po 3 tygodniach od pierwszego kontaktu miałem już instalacje na dachu, a teraz czekam już na podpięcie do Tauronu
Profesjonaliści w każdym calu. Doradzili i wykonali montaż paneli fotowoltaicznych. Faktycznie panele są wysokiej wydajności. Dziękuje za zaangażowanie w swoją pracę.