REKUPERACJA

Rekuperacja jest to proces odzyskania energii z zanieczyszczonego powietrza za pomocą rekuperatora

Inwestorzy często nie są świadomi, jak ważnym elementem jest prawidłowa wentylacja budynku, jakie są konsekwencje jej braku i jak bardzo bezradny i nieskuteczny jest tradycyjny sposób wentylowania pomieszczeń.
rekuperacja karino

Współpracujemy z producentem nowoczesnej technologii rekuperatorów bez grzałek KARINO (patent na wymiennik spiralny krzyżowo-przeciwprądowy z radiatorem) posiadającym ponad 25-letnie doświadczenie w branży ogrzewania oraz wentylacji mechanicznej. Dzięki temu inwestor posiadający dom o powierzchni około 120m2 oszczędza rocznie około 1000zł na prądzie elektrycznym.

Wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła montujemy w nowym i starych budynkach. Dodatkowym atutem jest brak budowy kominów. Posiadamy dużą liczbę referencji. Instalacje rekuperacji można połączyć z gruntową i powietrzną pompą ciepła - wtedy w ciepłe dni możemy schładzać budynek przez glikol umieszczony w odwiertach, bądź za pomocą wody lodowej.

Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła najlepiej stworzyć już na etapie budowy nieruchomości. Rzecz jasna istnieje możliwość zainstalowania rekuperatora w budynku, który został postawiony wcześniej, jednak generuje to wyższe koszty i powoduje niedogodności, które przedłużają wprowadzenie systemu w życie. Rekuperacja wpisana w projekt budowy domu to oszczędność na starcie, ponieważ nie musimy budować kominów, które są niezbędne w przypadku wykorzystywania klasycznej wentylacji grawitacyjnej.Przykładowy montaż systemu rekuperacji na terenie Śląsku

W momencie, kiedy dom jest w budowie, nie musimy mieć jeszcze zakupionego rekuperatora. Ważne jest natomiast aby projekt wentylacji mechanicznej był wpisany w projekt domu. Dzięki temu firma, która buduje nieruchomość, będzie miała wiedzę, jakie kanały należy wykonać w czasie budowy oraz w jaki sposób należy zabezpieczyć miejsce, w którym znajdzie się docelowo rekuperator. Takie działania minimalizują koszty i dlatego warto o nich pomyśleć wcześniej niż później

Instalacje każdorazowo wykonujemy na zamówienie. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie dostosować rekuperator do klienta – zarówno pod względem budowy, umiejscowienia kanałów, jak i dodania urządzeń dodatkowych tj. bypass, nagrzewnica/chłodnica.

Głównie montujemy rekuperacje w miastach Rybnik, Gliwice, Ruda Śląska, Knurów, Wodzisław, Radlin, Racibórz, Czerwionka-Leszczyny.Szczegółowy opis realizacji


DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZEJ OFERTY?

OPATENTOWANY REKUPERATOR
Opatentowane rekuperatory naszych współpracowników są wiodącym liderem na rynku.
UDOKUMENTOWANIE REALIZACJE
Udokumentowane realizacje projektów wpływają na wiarygodność naszej firmy.
DOŚWIADCZENIE NA RYNKU
Posiadamy wieloletnie doświadczenie poparte wieloma pozytywnymi opiniami naszych klientów.
GWARANCJA
Gwarantujemy oszczędności finansowe wraz ze zmiejszonymi kosztami ogrzewania.

Korzyści Montażu Naszych Rekuperatorów

Rekuperacja w domu to nie tylko oszczędność finansowa. Montaż rekuperacora w budynku niesie ze sobą wiele korzyści.

BRAK ZŁYCH ZAPACHÓW
Ciągła wymiana zużytego powietrza na świeże zapewnia brak brzydkich zapachów wewnątrz pomieszczeń.
BRAK GRZYBÓW I PLEŚNI
Proces wentylacji powietrza W BUDYNKU zapobiega pojawieniu się grzybów oraz pleśni.
CIĄGŁA WENTYLACJA
Brak konieczności otwierania okien, przez co unikniemy nieprzyjemnych zanieczyszczeń oraz hałasu.
POZBYCIE SIĘ PYŁKÓW
Dla osób alergicznych dużą zaletą jest pozbycie się pyłków z powietrza, co poprawia komfort życia i pracy.
ODZYSK CIEPŁA
Odzysk ciepła montowanych przez nas rekuperatorów Karino oscyluje w granicach 95%.
TANIA EKSPLOATACJA
Tania eksploatacja - miesięcznie rekuperator pobiera tylko ok. 30 kWh energii elektrycznej a wymiana filtra to koszt 1zł.