WENTYLACJA MECHANICZNA Z ODZYSKIEM CIEPŁA

REKUPERACJA

Rekuperacja jest to proces odzyskania energii z zanieczyszczonego powietrza za pomocą rekuperatora

Inwestorzy często nie są świadomi, jak ważnym elementem jest prawidłowa wentylacja budynku, jakie są konsekwencje jej braku i jak bardzo bezradny i nieskuteczny jest tradycyjny sposób wentylowania pomieszczeń.
rekuperacja karino

Współpracujemy z producentem nowoczesnej technologii rekuperatorów bez grzałek KARINO(patent na wymiennik spiralny krzyżowo-przeciwprądowy z radiatorem) posiadającym ponad 25-letnie doświadczenie w branży ogrzewania oraz wentylacji mechanicznej. Dzięki temu inwestor posiadający dom o powierzchni około 120m2 oszczędza rocznie około 1000zł na prądzie elektrycznym.

Wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła montujemy w nowym i starych budynkach. Dodatkowym atutem jest brak budowy kominów. Posiadamy dużą liczbę referencji. Instalacje rekuperacji można połączyć z gruntową i powietrzną pompą ciepła - wtedy w ciepłe dni możemy schładzać budynek przez glikol umieszczony w odwiertach, bądź za pomocą wody lodowej.

Projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła najlepiej stworzyć już na etapie budowy nieruchomości. Rzecz jasna istnieje możliwość zainstalowania rekuperatora w budynku, który został postawiony wcześniej, jednak generuje to wyższe koszty i powoduje niedogodności, które przedłużają wprowadzenie systemu w życie. Rekuperacja wpisana w projekt budowy domu to oszczędność na starcie, ponieważ nie musimy budować kominów, które są niezbędne w przypadku wykorzystywania klasycznej wentylacji grawitacyjnej.

W momencie, kiedy dom jest w budowie, nie musimy mieć jeszcze zakupionego rekuperatora. Ważne jest natomiast aby projekt wentylacji mechanicznej był wpisany w projekt domu. Dzięki temu firma, która buduje nieruchomość, będzie miała wiedzę, jakie kanały należy wykonać w czasie budowy oraz w jaki sposób należy zabezpieczyć miejsce, w którym znajdzie się docelowo rekuperator. Takie działania minimalizują koszty i dlatego warto o nich pomyśleć wcześniej niż później

Instalacje każdorazowo wykonujemy na zamówienie. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie dostosować rekuperator do klienta – zarówno pod względem budowy, umiejscowienia kanałów, jak i dodania urządzeń dodatkowych tj. bypass, nagrzewnica/chłodnica.

Głównie montujemy rekuperacje w miastach Rybnik, Gliwice, Ruda Śląska, Knurów, Wodzisław, Radlin, Racibórz, Czerwionka-Leszczyny.

Ponad 800+ klientów

Poniżej przykładowe komentarze.

Instalacja systemu fotowoltaicznego przebiegła bardzo sprawnie i szybko, nie spowodowała żadnych problemów dla użytkowników domu. Dokładna analiza, projekt i wykonanie. System działa od roku czasu. Firmę EKOI tworzą ludzie pełni pasji. Mogę potwierdzić sumienność pracujących tam osób.
Polecam firmę. Pan Mateusz doradził przez telefon. Po 3 tygodniach od pierwszego kontaktu miałem już instalacje na dachu, a teraz czekam już na podpięcie do Tauronu
Profesjonaliści w każdym calu. Doradzili i wykonali montaż paneli fotowoltaicznych. Faktycznie panele są wysokiej wydajności. Dziękuje za zaangażowanie w swoją pracę.