EKOI.PL

Ponad 800 kompletnych udokumentowanych instalacji fotowoltaicznych na terenie Śląska. Zespół dysponuje wysokimi i uzupełniającymi się kompetencjami, odpowiada za właściwe konfiguracje i optymalizację systemów, dostosowywanie rozwiązań do potrzeb inwestorów.

fotowoltaika śląsk

Fotowoltaika

Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Zestaw fotowoltaiczny przyłączamy do aktualnej instalacji elektrycznej budynku i tym samym mamy darmowy prąd z promieniowania słonecznego

Obecnie rozwój fotowoltaiki następuję bardzo dynamicznie, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania niewielkich urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory czy zegarki, lamp i sygnalizacji drogowych oraz parkometrów, a także do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. Każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii także do zasilenia swoich urządzeń domowych wychodząc naprzeciw postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz stale rosnącym cenom prądu.

Jak działa fotowoltaika? Podstawowym elementem instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, które aby móc wytwarzać większą ilość energii łączy się w moduły fotowoltaiczne. W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Ogniwa są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego, który przewodzi ładunek elektryczny w wyniku działania czynników zewnętrznych m.in. w postaci temperatury lub promieniowania słonecznego. Przy produkcji ogniw najczęściej wykorzystywanym półprzewodnikiem jest krzem. Grupa modułów zasilająca jeden falownik tworzy panel fotowoltaiczny, natomiast elementem pozwalającym na zamontowanie paneli na gruncie lub budynku jest konstrukcja wsporcza, która jednocześnie ma na celu zapewnić stabilność całego układu. Prąd powstały w modułach zostaje przekazany do falownika, którego zadaniem jest przekształcenie go na prąd zmienny cechujący się parametrami zgodnymi z tymi, które posiadają nasze domowe gniazdka. Ponadto, falownik dokonuje kontroli pracy naszej mikroelektrowni. Oznacza to, iż na bieżąco dopasowuje on parametry generowanego prądu do parametrów domowej sieci, a także ulega wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. Monitoruje on także wszelkie parametry, które mogą być dla nas użyteczne do analizy działania fotowoltaiki.

To musisz wiedzieć! Program „Mój Prąd”
> Jest dla osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby
> Obejmuje montaż instalacji PV o mocy 2-10 kW
> Dofinansowanie do 5000zł
> Termin naboru upływa: 18.12.2020r.
> Dotacja jest zwolniona z podatku dochodowego
> W przypadku skorzystania z ulgi rolnej, nie można wystąpić o dofinansowanie
> Wnioskodawca zobowiązuję się do eksploatacji instalacji przez co najmniej 3 lata
> Można złożyć więcej niż 1 wniosek (np. dofinansowanie do dwóch instalacji)
> W sytuacji zakupu instalacji na kredyt i opłacenia faktury bezpośrednio przez bank, należy przedstawić potwierdzenie z banku o zapłaceniu faktury
> Nie ma znaczenia, gdzie będzie zamontowana instalacja (budynek mieszkalny, gospodarczy, grunt, itd.)
> Jeżeli budynek jest w budowie, to można ubiegać się o dofinansowanie tylko jeśli jest wykonane przyłącze docelowe i OSD ma możliwość montażu licznika dwukierunkowego

Jesteśmy instalatorem paneli fotowoltaicznych polikrystalicznych i monokrystalicznych. Wysoka wydajność paneli, jedne z najlepszych dostępnych na polskim rynku.
Nasze panele charakteryzuje:
• KOMPLETNA CERTYFIKACJA Niezwykle wysoka jakość i trwałość modułów. Badania EL przeprowadzane dla 100% produktów,
• WYSOKA SPRAWNOŚĆ Sprawność nawet do 18.44% zapewnia wysokie rezultaty produkcji energii,
• POWŁOKA ANTYREFLEKSYJNA Przenikalność światła na poziomie min. 94%,
• OCHRONA PRZED DEGRADACJĄ Znikoma degradacja indukowanym napięciem,
• WYSOKA ODPORNOŚĆ Odporne na trudne warunki pogodowe. Maksymalne obciążenie śniegiem 5400Pa,wiatrem 2400Pa,
• EUROPEJSKA MARKA Przystosowane do europejskich warunków atmosferycznych,
• BEZPIECZEŃSTWO Wysokowydajne produkty gwarantują bezpieczeństwo pracy, we wszystkich warunkach,
• DODATNIA TOLERANCJA Wszystkie moduły w dodatniej tolerancji do +3% wartości nominalnej.

Standardowe moce naszych paneli to 280W panele polikrystaliczne, 290W panele monokrystaliczne. Pod zamówienie klienta produkujemy panele o mocach mniejszych jak np. 250W, lub o większych np. 300W.
Posiadamy również konstrukcje fotowoltaiczne, dostosowane na dachy do domków jednorodzinnych, fabryk, farm. Konstrukcje na dachy płaskie, dachy skośne, Posiadamy w ofercie również konstrukcje fotowoltaiczne gruntowe, carporty, trackery. Wszystkie konstrukcje jak i panele przechowujemy w magazynie w Mikołowie-Wygoda, a więc dostępność od ręki, jeśli jednak brak stanów magazynowych czas oczekiwania do 6 tygodni.
Jesteśmy głównym przedstawicielem Growatta w Polsce. Są to jedne z najlepszych inwerterów dostępnych na rynku. Pierwsze miejsce sprzedaży w Polsce wśród inwerterów.

Elementy wchodzące w instalacje o mocy 5kW:
Panele fotowoltaiczne polikrystaliczne 340W - 14 sztuk.
Inwerter sieciowy Growatt 5000MTL-S.
Monitoring uzysku energii.
Konstrukcja montażowa gruntowa/dachowa.
Akcesoria (okablowanie, złącza MC4).
Rozdzielnia - zabezpieczenie AC/DC.
Montaż oraz uruchomienie.
Dokumentacja dla energetyki.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to ekologiczny i ekonomiczny sposób na pozyskanie energii potrzebnej dla naszego domu. Rosnącą popularność fotowoltaika zawdzięcza połączeniu ekologii z ekonomią, ponieważ jest ona rozwiązaniem zapewniającym zwrot części lub nawet całości kosztów za wykorzystanie energii elektrycznej, nie szkodząc przy tym środowisku. W dobie rosnących rachunków za prąd, korzystnym i przyszłościowym rozwiązaniem są panele fotowoltaiczne.

Sprzedajemy i montujemy Fotowoltaike, Powietrzne Pompy Ciepła i Rekuperacje na Śląsku i Małopolsce, głównie w miastach:
Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie-Zdrój, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Żory, Tarnowskie Góry, Będzin, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Zawiercie, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Myszków, Żywiec, Czerwionka-Leszczyny, Pszczyna, Lubliniec, Łaziska Górne, Rydułtowy, Orzesze, Bieruń, Pyskowice, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Skoczów, Pszów, Kłobuck, Wisła, Blachownia, Wojkowice, Poręba, Imielin, Kalety, Miasteczko Śląskie, Sławków, Łazy, Koniecpol, Szczyrk, Siewierz, Kuźnia Raciborska, Żarki, Krzepice, Woźniki, Ogrodzieniec, Szczekociny, Strumień, Toszek, Wilamowice, Koziegłowy, Krzanowice, Pilica, Sośnicowice, Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ, Bochnia, Gorlice, Zakopane, Skawina, Wieliczka, Andrychów, Trzebinia, Wadowice, Kęty, Myślenice, Libiąż, Brzesko, Limanowa, Rabka-Zdrój, Dąbrowa Tarnowska, Miechów, Brzeszcze, Krynica-Zdrój, Niepołomice, Bukowno, Krzeszowice, Sucha Beskidzka, Chełmek, Stary Sącz, Wolbrom, Mszana Dolna, Tuchów, Sułkowice, Szczawnica, Dobczyce, Proszowice, Grybów, Maków Podhalański, Piwniczna-Zdrój, Jordanów, Muszyna, Biecz, Kalwaria Zebrzydowska, Słomniki, Żabno, Zator, Kędzierzyn-Koźle, Chełm Śląski.

Ponad 800+ klientów

Poniżej przykładowe komentarze.

Instalacja systemu fotowoltaicznego przebiegła bardzo sprawnie i szybko, nie spowodowała żadnych problemów dla użytkowników domu. Dokładna analiza, projekt i wykonanie. System działa od roku czasu. Firmę EKOI tworzą ludzie pełni pasji. Mogę potwierdzić sumienność pracujących tam osób.
Polecam firmę. Pan Mateusz doradził przez telefon. Po 3 tygodniach od pierwszego kontaktu miałem już instalacje na dachu, a teraz czekam już na podpięcie do Tauronu
Profesjonaliści w każdym calu. Doradzili i wykonali montaż paneli fotowoltaicznych. Faktycznie panele są wysokiej wydajności. Dziękuje za zaangażowanie w swoją pracę.