Odnawialne Źródeła Energii Ruda Śląska


Szukasz informacji na temat dofinansowania w Twojej okolicy?

Zadzwoń już teraz i uzyskaj niezbędne informacje. Gdy tylko pojawią się możliwości zdobycia potrzebnego dofinansowania, skontaktujemy się z Tobą.

+502 140 104

POMPA CIEPŁA RUDA ŚLĄSKA

Pompy ciepła są niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich osób poszukujących najbardziej wydajnych rozwiązań grzewczych. Coraz więcej osób decyduje się na ekonomiczne rozwiązanie, jakim są pompy ciepła powietrze woda. Opinie użytkowników w znacznej większości są pozytywne. Choć jednorazowo trzeba się liczyć z większym wydatkiem, stosowanie pompy ciepła przekłada się na wieloletnie zaoszczędzenie kosztów, dlatego będzie to z pewnością najlepsza możliwa inwestycja. Co więcej, jest to ekologiczne rozwiązanie, co docenią wszyscy miłośnicy środowiska. Ogrzewanie ciepłem powietrza i gruntu to doskonałe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

pompy ciepła ekoi ruda slaska

Jako firma posiadamy odpowiednie uprawnienia, certyfikaty, a co najważniejsze bogate doświadczenie. Standardem naszej firmy jest profesjonalizm, wysoka jakość usług oraz indywidualne podejście do każdego klienta. Zajmujemy się kompleksowo całą instalacją, od wykonania projektu, poprzez montaż, uruchomienie i serwis. Już dziś zadzwoń lub napisz do nas i przekonaj się, że warto.

Korzyści instalacji pomp ciepła.

Instalacja powietrznej pompy ciepła to wiele korzyści:

1.Duża oszczędność finansowa w perspektywie kilku lat.
2.Niskie koszty eksploatacji i wysoki zwrot inwestycji.
3.wysoka wydajność nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
4.Możliwość dofinansowania inwestycji z programu czyste powietrze.
5.Pełna automatyzacja w zakresie obsługi urządzenia zapewniająca wysoki komfort użytkowania.
6.Łatwy proces instalacyjny.
7.Długa żywotność.
8.Możliwość integracji z istniejącym już systemem grzewczym.
9.Kompaktowa i estetyczna jednostka zlokalizowana na zewnątrz budynku.
10.Pozytywne działanie na środowisko naturalne.

Dobór pompy ciepła

Pompę ciepła należy dopasować do specyfiki danego budynku, tylko wtedy pracuje ona efektywnie i wydajnie. Zwracamy wtedy uwagę na: moc grzewczą, moc chłodniczą, moc elektryczną oraz współczynnik COP. Na etapie wykonywania projektu budynku uwzględniane są dane, dotyczące zapotrzebowania obiektu na ciepło. Są one kluczowe również przy wyborze pompy ciepła.

1.Moc grzewcza: powinna być równa maksymalnemu zapotrzebowaniu na ciepło. To powoduje, że pompa jest w stanie maksymalnie ogrzewać budynek przy bardzo niskich temperaturach. Przy mocy grzewczej, która stanowi 70% zapotrzebowania, stosowane są dodatkowe urządzenia grzewcze.
2.Moc chłodnicza: jest to moc, która informuje nas o maksymalnym poborze ciepła ze źródła dolnego przez sprężarkę. Jeżeli pompa ma być przeznaczona również do chłodzenia budynku, współczynnik ten powinien być maksymalnie najwyższy.
3.Moc elektryczna: określa, jaka jest maksymalna ilość energii wykorzystywana przez sprężarkę. Prąd zazwyczaj stanowi 25% zapotrzebowania energetycznego pompy ciepła.
4.Współczynnik COP: to współczynnik wydajności cieplnej. Powinien być on jak najwyższy, co warunkuje efektywność pracy pompy.




REKUPERACJA RUDA ŚLĄSKA

Rekuperacja, inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest coraz częściej stosowaną instalacją w nowo budowanych domach. Zastosowanie takiego systemu sprawia, że ogrzewanie domu staje się tańsze, ponieważ świeże powietrze dostarczane do poszczególnych pomieszczeń jest już częściowo ogrzane przez zużyte powietrze wyrzucane z budynku. Proces wymiany cieplnej zachodzi w wymienniku.

fotowoltaika ekoi ruda slaska

Jak działa rekuperator?

Nowoczesny rekuperator pozwala na kontrolowanie ruchu powietrza, które jest nawiewane oraz usuwane z pomieszczeń, oraz na odzyskiwanie ciepła z powietrza, które już zostało nagrzane, ale jednocześnie jest, już kolokwialnie mówiąc brudne, ponieważ zanieczyszczone zostało nasyconym dwutlenkiem węgla oraz wilgocią. Najprościej mówiąc, z pomocą rekuperacji jesteśmy w stanie wymienić zużyte powietrze w mieszkaniu na zupełnie czyste i świeże jednocześnie odzyskując część wyprodukowanego już wcześniej ciepła. Ekologicznie i ekonomicznie zarazem.

Jaki rekuperator wybrać?

Rekuperator dobieramy przede wszystkim zwracając uwagę na ilość osób mieszkających w domu. Im więcej będziemy wymieniać powietrza niepotrzebnie, tym poniesiemy większe koszty eksploatacyjne przy ogrzewaniu, nawet mimo wysokiej sprawności rekuperatora. Nominalna wartość na jedną osobę to 30 metrów szcześciennych na godzinę. Jeżeli w domu mieszkają cztery o

W odróżnieniu od wentylacji grawitacyjnej wentylacja mechaniczna charakteryzuje się możliwością regulacji ilości powietrza dostarczanego do budynku niezależnie od warunków atmosferycznych, a wpływ na jej intensywność ma użytkownik systemu. Zaletami systemu wentylacji mechanicznej jest też możliwość zastosowania odzysku ciepła, a także eliminacja zanieczyszczeń takich jak pyły, alergeny czy smog.

Korzyści z zastosowania mechanicznej wentylacji z odzyskiem ciepła – rekuperacji

1.Świeże powietrze w całym domu przez całą dobę bez otwierania okien
2.Brak przeciągów (nie ma potrzeby otwierania okien)
3.Wentylacja budynku 365 dni w roku, niezależnie od pory roku i warunków zewnętrznych
4.Nawiewane do domu powietrze jest filtrowane, co eliminuje większość alergenów, pyłków i kurzu
5.Niższe koszty ogrzewania domu
6.Chłodzenie budynku o kilka stopni w upalne dni dzięki chłodnicy glikolowej
7.Lepszy współczynnik energooszczędności w świadectwie energetycznym budynku
8.Możliwość rezygnacji z budowy wszystkich lub części kominów wentylacyjnych
9.Podwyższenie standardu budynku
10.Obniżenie wilgotności w powietrzu wewnętrznym: brak pleśni, grzybów na ścianach
11.Brak zaparowanych okien i luster podczas kąpieli lub bardzo szybkie ich odparowanie
12.Możliwość szybkiego i skutecznego przewietrzenia domu podczas gotowania, przyjęcia
13.Brak komarów, much i innych insektów
14.Możliwość odcięcia się od hałasu panującego na zewnątrz – zamknięte okna

Rekuperatory Karino

Rekuperatory Karino bazują na innowacyjnym wymienniku spiralnym krzyżowoprzeciwprądowym z radiatorem (wymiennik spiralny drugiej generacji) dzięki któremu zminimalizowany został rozmiar rekuperatora i przy możliwie najniższym poborze mocy centrale cechuje bardzo wysoka sprawność temperaturowa. Zbudowany jest z elementów nie korodujących i objęty jest dożywotnią gwarancją na obudowę oraz wymiennik spiralny. Części naszych rekuperatorów takie jak silnik DC oraz chłodnica objęte są 3-letnią gwarancją. Kolejnym atutem jest samodzielna wymiana filtrów, których wymiana kosztuje złotówkę raz na 2-3 miesiące. Koszty eksploatacyjne rekuperatora wymieniającego 350 metrów sześciennych na godzinę, w ciągu roku zamykają się w kwocie do 300zł. Praca urządzenia jest bardzo cicha, oprócz 3 centymetrowej warstwy izolacyjnej z pianki poliuretanowej, każda ścianka oraz drzwiczki wyłożone są matą kauczukową.

Indywidualne potrzeby klienta

W celu maksymalnego dostosowania rekuperatorów do potrzeb klientów, każdą centrale wentylacyjną wykonujemy na indywidualne zamówienie. Uwzględniamy przy tym miejsce w którym zainstalowany zostanie rekuperator (możliwość wykonania wersji lewej/prawej z króćcami kanałów na górze lub z boku - pionowa lub pozioma orientacja). Zapewniamy również możliwość samodzielnego wyboru dodatkowych urządzeń tj. by-pass, nagrzewnica/chłodnica glikolowa. Na życzenie klientów możemy zastosować także filtry węglowe zamiast standardowych.




FOTOWOLTAIKA RUDA ŚLĄSKA

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki, której przedmiotem są nowoczesne systemy przetwarzające promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Ponieważ źródła energii odnawialnej są naszą specjalnością, wśród wielu innych rozwiązań oferujemy też sprzedaż i montaż paneli fotowoltaicznych. Wykorzystanie tego typu systemu wiąże się z nieograniczonym źródłem energii przez cały rok. Ceny prądu elektrycznego wzrastają z roku na rok, dlatego doskonałą alternatywą pozyskiwania energii, która przyniesie znaczne oszczędności jest właśnie instalacja fotowoltaiki.

fotowoltaika ekoi ruda slaska

Zalety fotowoltaiki

1.Niezależność od cen prądu– systemy wykorzystują energię słoneczną do wytworzenia energii.
2.Oszczędność – inwestycja w nowoczesne systemy fotowoltaiczne przynosi duże korzyści finansowe.
3.Bezpieczeństwo – fotowoltaika jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem.
4.Wydajność – prawidłowo zainstalowane systemy fotowoltaiczne mogą pracować przez wiele lat.
5.Estetyka - fotowoltaika jest systemem OZE, który znacznie wyróżnia się pod względem wizualnym i estetycznym.
6.Szybka instalacja – doświadczona ekipa montażowa zapewnia szybką i sprawną instalację fotowoltaiki.
7.Uniwersalność – istnieje wiele rozwiązań pozwalających na montaż systemów fotowoltaicznych na domach jednorodzinnych oraz zakładach przemysłowych i innych budynkach o różnej konstrukcji

Fotowoltaika dla inwestorów

Fotowoltaika stanowi najprężniej rozwijający się sektor energii odnawialnej. Technologia ta umożliwia przemianę promieniowania słonecznego na energię elektryczną – pozwalając na znaczące ograniczenie kosztów jej zakupu. Nasze instalacje wykonujemy na najwyższej jakości komponentach. Oferujemy urządzenia sprawdzonych producentów takich jak: SolarEdge, Fronius, Huawei, Longi, LG, JaSolar, QCells.

Korzyści dla inwestora:

1.Oszczędności – zredukowanie kosztów energii elektrycznej.
2.Wygoda – system jest bezobsługowy.
3.Ekologia – technologia wykorzystuje odnawialne źródło energii.
4.Komfort – zainstalowane urządzenia nie generują hałasu, nie wymagają serwisowania.

Działanie paneli fotowoltaicznych

Dzięki możliwości wytwarzania prądu elektrycznego przy pomocy paneli fotowoltaicznych instalowanych zarówno na dachu obiektu, jak i w jego bliskim sąsiedztwie, proces generowania prądu jest praktycznie całkowicie darmowy. Najważniejszymi elementami każdego systemu tego rodzaju są ogniwa fotowoltaiczne, w których dochodzi do zamiany energii promieniowania słonecznego na prąd elektryczny. Korzystanie z fotowoltaiki przynosi konsumentom mnóstwo korzyści. Przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie kosztów związanych z rachunkami za energię elektryczną. Powstałe nadwyżki ma obowiązek odebrać od nas zakład energetyczny i zwrócić prąd w formie barteru w przypadku budynków mieszkalnych (prąd za prąd), natomiast odkupić w przypadku przedsiębiorców, budynki/lokale usługowe. Kolejną korzyścią jest świadomość dbania o środowisko przyrodnicze – panele i ogniwa fotowoltaiczne nie generują zanieczyszczeń powietrza, nie zużywają wody itp. Żywotność tego typu komponentów sięga nawet do 30 lat. Wybór fotowoltaiki to także niezależność energetyczna – jako konsumenci mogą Państwo uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Dostarczamy kompletne rozwiązania, zapewniając fachowy montaż i serwis. Instalacje fotowoltaiczne wykonujemy w województwie Śląskim, Opolskim oraz Małopolskim.
Wykonujemy instalacje w takich miastach jak: Ruda Śląska, Katowice, Rybnik, Gliwice, Mysłowice, Zabrze, Chorzów, Kraków, Olkusz, Zawiercie, Opole.